Hakkımda

Ben kimim? Tanımak isteyen varsa özetle anlatayım.

Mesleğime aşkla bağlanmış bir bilgisayar mühendisiyim. Her ne kadar yaptığımız işler sadece yazılımdan ibaret olsa da ben mesleğimin her alanını keyifle araştırmaktan, öğrenmekten ve uygulamaktan mutluluk duyarım.

Tam bir seyahat hastasıyım. “Hadi gidiyoruz” derseniz nereye diye sormam bile. Hayattaki amaçlarımdan biri de gezebildiğim kadar çok gezmektir. Yürüyerek, bisikletle, uçakla, gemiyle, trenle, arabayla… hiç fark etmez. Yeter ki söz konusu seyahat olsun. Bir tek kamp çadırımı alırım, düşerim yollara.

Hayvanseverim. Çünkü onlar bizim en iyi dostlarımız. Mesela Barney, benim kedim. Her sabah gelir uyandırır. Blog yazılarımdan biri de onun hakkında olcak. Sanırım o bunu hak ediyor.

Fotoğrafçılığı severim. Fotoğraf çekmeyi de çekilen sanat dolu fotoları izlemeyi de çok severim. Profesyonel değilim. Ama en kısa sürede fotoğrafçılık eğitimlerime başlamayı düşünüyorum.

Bisiklet. Bazen bisikletime atlar akşama kadar pedal çeviririm. Genelde rotam olmaz. Rastgele giderim öyle taa ki geri dönüş yolu beni endişelene kadar. Genelde ulaşım aracı olarak da kullanırım. Ehh İstanbul’da biraz zor tabi. Ama eski işyerime giderken her gün kullanıyordum. Şimdi çalıştığım işyerine gidebilmek için köprüyü geçmek zorunda olduğum için genellikle arabamı kullanıyorum.

Blog yazmayı severim. Özellikle geceleri oturur destanlar yazarım ama çoğu yazımı da yayınlamam. Bloğum benim günlüğüm gibidir. Bazen de pasif durumdaki yüzlerce yazımdan dolayı sırdaşım olur.

“Bugün değilse ne zaman?” İşte bu da hayat felsefem. Bu nedenle hiçbir hayalimi ya da planımı ertelemem. Hayallerinizi ertelemek hayatınızı ertelemektir.

Beni tanımak için bunlar yetmedi ise bloğumun bir iletişim kısmı var. Sormak istediğiniz tüm sorular için kullanabilirsiniz.

Görüşmek üzere…